حراج تهران و استقبال از هنر مدرن ایران

حراج تهران و استقبال از هنر مدرن ایران

تاریخ انتشار :

حراج تهران و استقبال از هنر مدرن ایران

توضیح اطلاع‌نگاشت

هفدهمین دوره حراج تهران با حضور 100 هنرمند ایرانی و ارائه 110 اثر هنری، توانست رکورد 211 میلیارد و 210 میلیون تومان فروش را ثبت کند. حراج تهران یک رویداد هنری-اقتصادی است که هر ساله به منظور معرفی و فروش آثار هنر مدرن و معاصر ایرانی در تهران برگزار می‌شود.این موفقیت نشان‌دهنده رونق بازار هنر و افزایش علاقه‌مندان به خرید آثار هنری در داخل کشور است.

در این دوره از حراج تهران، آثاری از چهره‌های شاخص هنر مدرن و معاصر ایران چون سهراب سپهری، کوروش شیشه‌گران، حسین زنده‌رودی و منیر فرمانفرماییان به نمایش گذاشته شد.

گران‌ترین اثر حراج متعلق به سهراب سپهری برای سال 1340 بود که به مبلغ 21 میلیارد و 300 میلیون تومان فروخته شد. همچنین 17 میلیارد تومان برای خرید اثر انتزاعی کوروش شیشه‌گران پرداخت شد تا دومین اثر پرفروش این دوره لقب گیرد. از دیگر آثار پرطرفدار می‌توان به تابلو تنه درختان سپهری با قیمت 12 میلیارد و 400 میلیون تومان، تابلو “اندام” حسین زنده‌رودی به ارزش 11 میلیارد و 200 میلیون تومان و اثر مربع و مثلث‌های منیر فرمانفرماییان به قیمت 9 میلیارد و 800 میلیون تومان اشاره کرد.

در مجموع 34 اثر با ارزش بین یک تا پنج میلیارد تومان و 17 اثر بین 500 میلیون تا یک میلیارد تومان مشتریان خود را یافتند تا در نهایت 100 اثر از 110 اثر به فروش برسد.

موفقیت این دوره از حراج تهران نشان می‌دهد با وجود مشکلات اقتصادی، بازار هنر کشور همچنان پویاست و علاقه‌مندان به جای خروج ارز و خرید از حراج‌های خارجی، حاضرند در بازار داخلی سرمایه‌گذاری کنند.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمارهای مرتبط با این دسته بندی

نهادهای آرشیوکننده محتوای دیداری شنیداری

نگاهی به نهادهای آرشیوکننده محتوای دیداری شنیداری در جهان

وقتی نام آرشیو صداوسیما برده می‌شود، بسیاری به یاد سرقت بخشی از این آرشیو و فروش آن به یکی از شبکه‌های فارسی‌زبان معاند می‌افتند. ماجرایی که البته ...
تئاتر ایران

تئاتر ایران در دوران پساکرونا

تئاتر در ایران از همه‌سو مورد بی‌مهری است. این هنر کهن که جد بزرگ سینماست رویش‌گاه مهم‌ترین هنرمندان سینمای ایران است اما چندان جدی گرفته نمی‌شود. ...
هنر معاصر

جست و جویی در بازار هنر معاصر در سال 2022

هنر معاصر جریانی هنری است که در دهه‌های اخیر به وجود آمده و تلاش دارد تا با استفاده از رویکردها و فرم‌های نوین، تجربه‌ها و ایده‌های جدیدی را بیافری...