معتبرترین منابع اخبار و اطلاعات عمومی در سراسر جهان از سال 2011 تا 2022

معتبرترین منابع اخبار و اطلاعات عمومی در سراسر جهان از سال 2011 تا 2022

معتبرترین منابع اخبار و اطلاعات عمومی در سراسر جهان از سال 2011 تا 2022

نمودار فوق معتبرترین منابع اخبار و اطلاعات عمومی در سراسر جهان از سال 2011 تا 2022 را نشان می‌دهد. یکی از عوامل مهمی که به اخبار صحت می‌بخشد، منبع خبر است. در این نمودار منابعی که اخبار را می‌توان از آن‌ها دریافت کرد به 4 دسته تقسیم شده است:

  • رسانه‌های سنتی (Traditional Media): این رسانه‌ها شامل روزنامه‌ها، تلویزیون، رادیو و دسته‌های دیگر می‌شوند به سادگی نمی‌توانند کار خود را شروع کنند و اکثرا مجوزهای رسمی از دولت دارند.
  • سایت‌های خبری(Search Engine): این دسته نیز مانند دسته‌ی قبل از رسمیت بیشتری برخودار هستند و از میان تمام منابع اینترنتی در حرف بیشترین اعتبار را دارند.
  • رسانه‌های خودمختار(Owned Media): این‌ها رسانه‌هایی هستند که افراد در آن آزادی عمل بیشتری دارند و هر چه بخواهند در قرار می‌دهند. این رسانه مانند خبرگزاری‌ها نیستند و بر نوع محتوایی که منتشر می‌کنند، آزادی بیشتری دارند.
  • شبکه‌های اجتماعی(Social Media): شبکه‌های اجتماعی نیز یکی از راه‌های دریافت اخبار هستند. کافیست تا شبکه‌ی اجتماعی خود را باز کنید تا هزاران خبر از هزاران جای مختلف توسط هزاران فرد شناس و ناشناس شما را دوره کنند.

در بین تمامی دسته‌های بالا تعجبی ندارد که دو دسته‌ی اول بیشترین سطح اعتماد را در میان مردم دارند. هر چند در سال‌های اخیر سطح اعتماد مردم به رسانه‌های سنتی کاهش یافته اما از آنطرف اعتماد آنان به سایت‌های خبری افزایش یافته است. دو دسته‌ی دیگر نیز با اختلافی قابل توجه سطح اعتماد کمتری نسبت به دو دسته‌ی دیگر دارند. شبکه‌های اجتماعی نیز کمترین سطح اعتماد را دارند.

منبع آمار
Edelman
محدوده آماردهی
جهان

رفرنس دهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سطح اعتماد به رسانه‌ها در سراسر جهان از 2018 تا 2022

نمودار فوق سطح اعتماد به رسانه‌ها در سراسر جهان از 2018 تا 2022 را نشان می‌دهد. اعتماد به رسانه, مفهوم جدیدی نیست اما با ابداع و توسعه اینترنت و شک...

ده روزنامه‌ پر تیراژ جهان در سال 2020

نمودا بالا نشان دهنده ده روزنامه برتر جهان بر اساس تعداد تیراژ در سال 2020 است. تیراژ یا تعداد چاپ هر روزنامه، یکی از مسائل اصلی و حیاتی دنیای روزن...

تعداد درخواست‌ مجوز رسانه‌ها بر اساس دوره انتشار در سال 1400

بر اساس قانون مطبوعات تأسیس و فعالیت رسانه‌ها در ایران منوط به کسب مجوز از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان متولی اصلی صدور مجوز برای انتشار...

تعداد رسانه‌های دارای مجوز بر حسب دوره انتشار به تفکیک هر سال-1401

رسانه‌ها بر اساس زمان انتشار و مجوز صادره از دو دسته چاپی و الکترونیکی تشکیل شده‌اند، رسانه‌های چاپی شامل روزنامه، هفته‌نامه، دو هفته‌نامه، ماهنامه...