فروش فیلم | موضوع ۲۰۰ فیلم پرفروش دهه اخیر چیست؟

فروش فیلم در دهه‌ای که گذشت (۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹) سربه فلک گذاشت. این ۱۰ سال را شاید بتوان دهه مارول نامید. در این سال‌ها فیلم‌های مختلف مارول عرضه شده است. سری فیلم‌های انتقام‌جویان هر کدام بیش از ۱ میلیارد دلار فروختند. سایر فیلم‌های ابرقهرمانی مانند مرد عنکبوتی و آدم آهنی هم در همین سال‌ها اکران شدند که سود سرشاری نصیب سازندگان آن‌ها شد.

رشد فناوری‌های رایانه‌ای نه‌تنها به رشد دنیای مارول کمک کرد، بلکه فرزند دیگری هم داشت. ابَرشرکت‌های دیزنی، پیکسار، دریم‌ورکز و… در این دهه ساخت انیمیشن‌های ماندگار را در دستور کار قرار دادند که با استقبال مردم جهان روبه‌رو شد. انیمیشن‌هایی مانند: ۱. شیرشاه؛ ۲. مجموعه فروزن؛ ۳. مینیون‌ها و… . ۱۰ انیمیشن پرفروش تاریخ همگی در فاصله ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ تولید شده‌اند. اگر درآمدهای ناشی از بازارپردازی این آثار را به فروش سینمایی آن‌ها اضافه کرد، ارقام سرسام‌آورتر خواهند شد.

👈نمودار پرفروش‌ترین انیمیشن‌های تاریخ را از اینجا ببینید.

موضوعات پرفروش سینمای جهان

نمودار بالا مجموع فروش ۲۰۰ فیلم پرفروش دهه اخیر را نشان می‌دهد. این فیلم‌ها مجموعاً بیش از ۲۳۰ میلیارد دلار فروش داشتند. ژانر ماجراجویی پرفروش‌ترین فیلم‌های این دوره زمانی بوده است. بعد از آن زانر اکشن قرار دارد. فروش کل این دو ژانر ۱۱۱ میلیارد دلار است؛ یعنی تقریباً ۵۰ درصد از فروش ۲۰۰ فیلم پرفروش را تشکیل داده است. ژانرهایی مثل درام، طنز، وحشت، دلهره و… در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

فروش فیلم های سینمای آمریکا قطعاً از آثار دیگر دنیا بیشتر است. فیلم‌هایی که در ژانر اکشن و ماجراجویی تولید می‌شوند، فیلم‌هایی‌اند که به بودجه زیاد نیاز دارند و سینمای هالیوود تنها سینمایی است که از عهده این هزینه‌ها بر می‌آید. علاوه بر این در همین دهه کتابخانه‌های آنلاین فیلم و سریال مانند نتفلیکس در آمریکا شروع به تولید آثار با کیفیت کرده‌اند.

موضوع فیلم‌های نتفلیکس را می‌توانید از اینجا ببینید.

داده‌های این نمودار در سایت thenumbers.com آمده است.

سینما
بازار و فروش

تاریخ بارگذاری: ۱۴۰۰/۰۶/۳۰

تاریخ انتشار:

منبع: the-numbers.com

محدوده:

آمارهای مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *