سهم بودجه صنایع دستی هر استان از کل بودجه صنایع دستی استانی

این نمودار بر اساس بودجه‌نمای فرهنگ سال ۱۴۰۰ نمافر، سهم بودجه صنایع دستی هر استان را از کل بودجه صنایع دستی استانی کشور نشان می‌دهد. گزارش بودجه نمای فرهنگ نمافر، بودجه فرهنگی کشور را از سه منظر نهادی، موضوعی و استانی بررسی کرده است. بودجه‌نمای استانی شامل اعتبارات اختصاص یافته به هر استان در بخش فرهنگی و مطابق با فصول ۸گانه قانون بودجه است.

مطابق با نمودار، استان هرمزگان با سهم ۸.۳۲درصد از کل بودجه استانی صنایع دستی کشور بیشترین سهم را در میان استان‌های کشور دارد. بعد از هرمزگان، استان یزد با ۷.۴۸درصد از کل بودجه در جایگاه دوم ایستاده است، استان سیستان و بلوچستان هم با سهم ۶.۷۳درصدی در رتبه سوم قرار دارد. همچنین کمترین میزان بودجه اختصاص یافته به ترتیب مربوط به استان‌های چهار محال و بختیاری با ۰.۵۸درصد، زنجان با ۰.۴۳درصد و ایلام با ۰.۳۴درصد از کل بودجه است.

بررسی بودجه فرهنگی از منظر استانی، میزان اعتبار اختصاص یافته به هر کدام از فصول موضوعی ۸گانه را در هر استان کشور مشخص کرده است که از طریق آن می‌توان میزان بودجه اختصاص یافته به هر استان کشور در هر کدام از این فصول را با یکدگیر مقایسه کرد.

صنایع دستی
تامین مالی

تاریخ بارگذاری: ۱۴۰۲/۰۲/۳۰

تاریخ انتشار:

منبع:

محدوده:

آمارهای مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *