استخدام انیماتور انیمیشن ۳ بعدی | بیشترین آگهی شغلی حوزه انیمیشن در دنیا

نمودار بالا از بررسی ۶۴۰۷ موقعیت شغلی صنعت پویانمایی جهان که در فاصله زمانی ۷ ماهه در سایت‌های استخدامی درج شده‌اند، بدست آمده است. استخدام انیماتور ۳ بعدی پرتکرارترین آگهی‌های شغلی در حوزه انیمیشن در دنیاست. شغل‌های حوزه انیمیشن شغل‌هایی بسیار جذاب‌اند. این شغل‌ها ترکیب هنر، ذوق، سلیقه، دانش رایانه‌ای، مهندسی و بسیاری فنون دیگر است. انیمیشن‌ها را شاید بی‌راه نباشد نقطه کمالی برای ترکیب هنر و مهندسی دانست.

استخدام انیماتور ۳ بعدی نسبت به دیگر مشاغل در دنیای انیمیشن اهمیت بیشتری برای کارفرمایان دارد. دنیای امروز بیشتر دنیای انیمیشن‌های ۳ بعدی است. شیرشاه، شگفت‌انگیزان، داستان اسباب بازی و… نمونه پویانمایی‌های ۳ بعدی موفق‌اند. سود سرشار این انیمیشن‌ها برای سردمداران انیمیشن‌سازی دنیا باعث می‌شود آن‌ها بیش از پیش به دنبال حرفه‌ای‌های این حوزه در دنیا باشند.

انیماتورها در ایران

استخدام انیماتور برای انیمیشن یا بازی‌های ویدئویی در ایران هم کم تقاضا ندارد. سایت‌های کاریابی فراوانی هست که در آن‌ها آگهی برای استخدام انیماتور ثبت شده است. شرکت‌های و مجموعه‌های انیمیشن‌سازی یا بازی‌سازی ایرانی اغلب افراد با استعداد این حوزه را جذب می‌کنند؛ مثلاً استودیو انیمیشن‌سازی هنر پویا که انیمیشن‌های فیلشاه و شاهزاده روم را ساخته است یا موسسه ندای موعود که انیمیشن بنیامین را ساخته است. گروه هنر پویا و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم در حال ساخت کارتون بچه زرنگ است و به خبرگان پویانمایی نیاز دارد. همچنین شرکت‌های بازی‌سازی در کشور وجود دارند که انیماتوری بخش جدایی‌ناپذیر کار آن‌هاست؛ مثلاً بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و گروه منادیان بصیرت بازی‌های سفیر عشق و مختار: فصل قیام را ساخته‌اند و گفته می‌شود به زودی ساخت بازی بعدی را شروع کنند.

علاوه بر انیماتوری، شغل‌های پرطرفدار دیگری هم در این فهرست وجود دارد. متخصص نورپردازی، متخصص جلوه‌های ویژه و تکنسین‌های هنری از جمله این مشاغل‌اند.

اگر به سایر شغل‌های هنری علاقه دارید، به مطلب «شغل هنری | هنردوستان چه شغل‌هایی می‌توانند انتخاب کنند؟» سر بزنید.

 

پویانمایی
تولید و اشتغال

تاریخ بارگذاری: ۱۴۰۰/۰۷/۰۴

تاریخ انتشار:

منبع: آگهی های شغلی

محدوده:

آمارهای مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *