پخش آنلاین نتفلیکس در دنیا | موضوع فیلم های نتفلیکس چه چیز است؟

با رشد فناوری دنیای فیلم آنلاین پا گرفته است. نتفلیکس در سال ۱۹۹۷ در کالیفرنیا تشکیل شد. این شرکت ابتدا به توزیع و اجاره DVD مشغول بود و از سال ۲۰۱۳ با مجموعه خانه پوشالی وارد دنیای تولید محتوا شد و از آن زمان سریال‌ها و فیلم‌های متعددی را تهیه کرده است. نمودار بالا موضوع فیلم‌های آن را در سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد. مجموعاً ۳۹۵۷ اثر در این سایت برای پخش آنلاین وجود دارد که موضوع ۱۰۷۷ عنوان آن درام است. جالب است که برخی دسته‌بندی‌های رایج مانند انیمیشن در این سایت ارائه نشده است.

چند فیلم آنلاین برتر درام نتفلیکس عبارت‌اند از:

۱. همسر مسافر زمان؛

۲. رقصنده با گرگ‌ها؛

۳. استاد؛

۴. مرد بارانی و… .

آمارهای بیشتر از سینمای ایران و جهان را در بخش سینمای نمافر ببینید.

شروع کار نتفلیک‍س

نتفلیکس در ابتدا که اینترنت هنوز فراگیر نبود، مدل کسب‌وکارش مبتنی بر اجاره DVD بود. پس از گسترش اینترنت، رایانه‌های رومیزی و گوشی‌های هوشمند، نتفلیکس کتابخانه آنلاین فیلم را راه‌اندازی کرد و اکنون گفته می‌شود بخش مهمی از مصرف اینترنت در آمریکای شمالی صرف تماشای فیلم‌های آن می‌شود. این کسب‌وکار به نقل از MarketWatch در سال ۲۰۲۰ به بزرگ‌ترین شرکت سرگرمی دنیا تبدیل شد و در فصل دوم سال ۲۰۲۱ درآمدش از ۷ میلیارد دلار عبور کرد (Statista). انواع مختلفی از محتوا در نتفلیکس وجود دارد. برخی را خود ساخته است و برخی دیگر را صرفاً‌ پخش می‌کند. فیلم‌های این سامانه در بسیاری از کشورهای دنیا پخش می‌شوند.

نمونه‌های داخلی این شرکت چند سالی است که در ایران راه افتاده‌اند. فیلم‌گردی، نماوا و فیلیمو مدل کسب‌وکار پخش آنلاین را برگزیده‌اند و به نظر موفق می‌رسند. به تازگی این بسترها به ساخت و تولید آثار مختلف هم روی آورده‌اند.

برای بررسی وضعیت پخش آنلاین در دنیا به مطلب «فیلم آنلاین | همیشه و همه جا در اختیاز مخاطبان» در مجله نمافر مراجعه کنید.

 

سینما
مخاطب و مصرف

تاریخ بارگذاری: ۱۴۰۰/۰۶/۲۷

تاریخ انتشار:

منبع: netflix.com

محدوده:

آمارهای مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *