محبوب ترین ژانر فیلم در نگاه مردم | به کدام ژانر در فیلیمو بیشتر توجه می شود؟

انواع مختلفی از فیلم و سریال وجود دارد. «موسسه فیلم نشویل» گونه‌های مختلف فیلم و سریال را معرفی کرده است. ژانرهای کمدی، اکشن، درام، دلهره‌آور، وحشت و… بخشی از این ژانرهایند. اثرگذاری ژانرهای فیلم بر مردم مختلف است. به تجربه ثابت شده است، افراد دوست دارند موضوعاتی را که خودشان به آن‌ها علاقه دارند با دیگران به بحث بگذارند. فیلم و سریال هم از این قاعده پیروی می‌کند. مشخص است هرچه فیلم اثرگذارتر باشد، بیننده بیشتر دوست دارد درباره آن نظر بدهد و این موضوع در تعداد رأی‌های فیلم تأثیرش را نشان می‌دهد. پس می‌توان گفت محبوب ترین ژانرهای فیلم در نگاه مردم را می‌توان از تعداد رأیی که به آن ژانر داده شده پیدا کرد.

فیلیمو، یکی از کتابخانه‌های فیلم آنلاین برای بررسی ذائقه فیلم ایرانی‌ها بسیار مناسب است. چند هزار فیلم و سریال در این سایت وجود دارد که در ۱۴ نوع مختلف دسته‌بندی شده‌اند.

محبوب ترین ژانر فیلم بین ایرانی‌ها

محبوب ترین ژانر فیلم در نگاه مردم ایران ژانر خانوادگی است. توجه به این ژانر بسیار بیشتر از سایر گونه‌های فیلم است. مردم به این نوع فیلم‌ها بیش از ۴ میلیون و ۵۳۰ هزار بار در فیلمیو رأی داده و میزان علاقه خود را به آن‌ها نشان داده‌اند. به ژانر وحشت اما فقط ۵۶۰ هزار بار رأی داده شده است. چنین اختلافی عللی مثل اختلاف تعداد بیننده‌ها و همچنین میزان اهمیت ژانر برای مخاطب دارد. علت هرچه هست، محبوب ترین ژانرهای فیلم در فیلیمو از نظر مردم به ترتیب عبارت‌اند از:

۱. خانوادگی؛ ۲. اکشن؛ ۳. کمدی؛ ۴. انیمیشن؛ ۵. ماجراجویی؛ ۶. اجتماعی؛ ۷. هیجان‌انگیز؛ ۸. علمی-تخیلی؛ ۹. عاشقانه؛ و ۱۰. وحشت.

موفقیت سریال‌هایی مثل زخم کاری، می‌خواهم زنده بمانم که در تاسبتان ۱۴۰۰ بسیار در جامعه درباره آن‌ها صحبت می‌شد، مهر تأییدی است که ژانر خانوادگی در ایران اهمیت ویژه‌ای دارد.

پرفروش‌ترین ژانرهای سینمایی دنیا را می‌توانید در اینجا ببینید.

 

سینما
مخاطب و مصرف

تاریخ بارگذاری: ۱۴۰۰/۰۷/۰۶

تاریخ انتشار:

منبع: filimo.com

محدوده: ایران

آمارهای مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *