فیلم های فیلیمو در سال ۱۳۹۹ | فیلیمو از چه کشورهایی فیلم دارد؟

فیلیمو فرزند آپارات است که در سال ۱۳۹۵ به دنیا آمد. این سامانه زیرمجموعه صبا ایده است. امروز با رشد اینترنت و در سایه کرونا، این سرویس به یکی از ۲ بازیگر اصلی دنیای VODها در ایران تبدیل شده است. در گزارش آذر ۹۸ تا آذر ۹۹ فیلیمو، تعداد قسمت‌های فیلم های فیلیمو بیش از ۳۵ هزار عدد اعلام شد. این ۳۵ هزار قسمت در قالب ۹۲۱۷ عنوان در سایت گردآوری شده‌اند. با شروع کرونا فیلیمو به صورت انفجاری رشد کرد تا جایی که در اسفند ۹۸، ۳۶ میلیون گیگ ترافیک اینترنت به سمت آن سرازیر شد.

فیلم‌های فیلیمو

فیلم های فیلیمو شامل انیمیشن، فیلم‌های سینمایی، مستندها و… است. این فیلم‌ها در ژانرهای گوناگون از کشورهای مختلف گردآوری شده است. آمریکا مبدأ بیشتر فیلم‌های فیلیمو است. جالب‌تر این که تعداد فیلم‌های آمریکایی فیلیمو تقریباً برابر است با کل فیلم‌های نتفلیکس. این یعنی قطعاً تعداد فیلم‌های آمریکایی فیلیمو از تعداد فیلم‌های آمریکایی نتفلیکس بیشتر است.

موضوع فیلم‌های نتفلیکس را از اینجا ببینید.

ایران دومین کشور سازنده فیلم های فیلیمو است. در گزارش ۹۷-۹۸ این سایت اعلام شد که ایرانی‌ها بیشتر به محتوای داخلی رغبت نشان می‌دهند تا محتوای خارجی. پس از ایران، انگلیس و هند قرار گرفته‌اند. فیلم‌های هندی فیلیمو خیلی زیاد نیستند و فقط ۴۰۹ فیلم از احتمالاً بی‌نهایت فیلم هندی در این سایت برای تماشا در دسترس‌اند. در رتبه نهم و دهم، کشورهای کره جنوبی و آلمان قرار دارند. سریال‌های کره‌ای انیمیشن محبوب‌ترین محتوا در این سایت است. فیلیمو علاوه بر گردآوری محتواهای مختلف، به تازگی به تولید و ساخت آثار مختلف روی آورده است. از جمله این آثار می‌توان به سریال زخم کاری اشاره کرد که به تازگی در شهریور ۱۴۰۰ قسمت آخر آن پخش شد. فیلیمو همچنین برای کودکان و مدارس محتوای اختصاصی ایجاد کرده است.

آمارهای دیگر درباره وضعیت سنیما و تلویزیون در ایران و جهان از اینجا در دسترس‌اند. 

سینما
مخاطب و مصرف

تاریخ بارگذاری: ۱۴۰۰/۰۶/۲۸

تاریخ انتشار:

منبع: filimo.com

محدوده: ایران

آمارهای مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *