سهم بودجه صنایع دستی هر استان از کل بودجه فرهنگی استان

نمودار بالا بر اساس بودجه نمای فرهنگ سال ۱۴۰۰ مرکز نمافر، سهم بودجه صنایع دستی هر استان کشور را از کل بودجه فرهنگی آن استان نشان می‌دهد. بودجه نمای فرهنگ نمافر، بودجه فرهنگی کشور را از سه منظر نهادی، موضوعی و استانی مورد بررسی قرار داده است و اطلاعات دقیق و مهمی را از نهادها، موضوعات و استان‌های دریافت کننده بودجه در اختیار مخاطب گذاشته است. نگاه به بودجه فرهنگی کشور از منظر استانی، بودجه هر استان را در هر کدام از فصول موضوعی ۸گانه فرهنگی قانون بودجه از جمله صنایع دستی مشخص می‌سازد.

مطابق با نمودار بالا، در میان تمام استان‌های کشور، استان یزد با اختصاص ۷.۲۳درصد از کل بودجه فرهنگی‌ خود، بیشترین درصد بودجه را -نسبت به کل بودجه فرهنگی خود- به صنایع دستی اختصاص داده است. سهم بودجه صنایع دستی در استان گلستان ۵.۴۷درصد از کل بودجه فرهنگی این استان است که از این منظر بعد از استان یزد، در جایگاه دوم قرار دارد. استان هرمزگان نیز با اختصاص سهم ۵.۰۷درصدی از بودجه فرهنگی‌اش به صنایع دستی در جایگاه سوم ایستاده است. همچنین استان‌های چهار محال و بختیاری، ایلام و زنجان به ترتیب با اختصاص ۰.۶۳درصد، ۰.۳۴درصد و .۰۲۹درصد از بودجه فرهنگی‌شان کمترین سهم را در میان استان‌های کشور به صنایع دستی اختصاص داده‌اند.

نگاهی به نمودار سهم بودجه صنایع دستی در استان‌های کشور نسبت به بودجه فرهنگی آن‌ها حاکی از آن است که صنایع دستی سهم کمتری از بودجه فرهنگی، نسبت به سایر بخش‌های ۷گانه در اغلب استان‌های کشور دارد.

صنایع دستی
تامین مالی

تاریخ بارگذاری: ۱۴۰۲/۰۲/۳۰

تاریخ انتشار:

منبع:

محدوده:

آمارهای مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *