روند چاپ مقاله در زمینه صنایع دستی بر اساس سایت مگیران

نمودار بالا روند چاپ مقالات در زمینه صنایع دستی را در ایران نشان می‌دهد. این کار توسط مجموعه نمافر و با توجه به کلیدواژه‌های مرتبط با صنایع دستی انجام شده و تعداد مقالات چاپ شده بر حسب سال از سایت مگیران استخراج شده‌اند. مگیران یک سایت و بانک اطلاعاتی مقالات است که مقاله‌های علمی-تخصصی در حوزه‌های مختلف را جمع‌آوری کرده است. بر اساس اطلاعات موجود در شکل از سال ۱۳۷۶ تا سال ۱۴۰۰، تعداد ۲,۲۰۱ مقاله با موضوع صنایع دستی چاپ شده‌ است.

طبق نمودار بالا، در سال ۱۴۰۰ تعداد ۲۱۳ مقاله چاپ شده که بیشترین تعداد مقاله چاپ شده در یک سال بوده است. در رتبه‌های بعدی، در سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۴ به ترتیب تعداد ۱۸۷ و ۱۷۸ مقاله مرتبط با صنایع دستی چاپ شده‌ است. بررسی روند چاپ مقاله‌ها در شکل نشان می‌دهد این روند تا سال ۱۳۸۶ افزایشی بوده است اما بعد از کاهش تعداد مقالات در سال ۱۳۸۷، روند چاپ مقالات در زمینه صنایع دستی شدت گرفته و گرچه در این میان در سال‌هایی مانند سال ۱۳۹۹ تعداد مقالات نسبت به سال گذشته (۱۳۹۸) کاهش یافته، اما در مجموع میانگین تعداد مقالات همواره در حال افزایش بوده است.

پژوهش‌های انجام شده در زمینه صنایع دستی از جمله مقالات چاپ شده یکی از ارکان مهم بخش آموزشی و محتوایی صنایع دستی است که عامل مهمی در گسترش صنایع فرهنگی است.

صنایع دستی
آموزش و محتوا

تاریخ بارگذاری: ۱۴۰۲/۰۲/۲۳

تاریخ انتشار:

منبع:

محدوده:

آمارهای مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *