دَه کانال مربوط به صنایع دستی با بیشترین دنبال کننده در آپارات

با گسترش رسانه‌های اجتماعی در میان مردم یکی از راه‌های جذاب، به‌صرفه و اثرگذار در ترویج و گفتمان‌سازی و بازاریابی حوزه صنایع دستی این رسانه‌ها هستند که مورد توجه مردم و صاحبان کسب و کارها قرار گرفته‌اند. آپارات یک رسانه اجتماعی ایرانی است که بستری برای به اشتراک‌گذاری ویدیو از طریق ایجاد کانال‌های اختصاصی است. با توجه به ظرافت و هنری که در صنایع دستی وجود دارد و نیاز به تصویر کشاندن و نمایش آن‌ها برای مخاطبان، این رسانه می‌تواند بستر مناسبی برای ترویج صنایع دستی باشد. نمودار بالا نشان دهنده دَه کانال حوزه صنایع دستی بر اساس تعداد دنبال‌کنندگان در آپارات است.

طبق نمودار، کانال آموزش کسب و کار ۰۲۱۲۸۴۲۳۱۱۸ با تعداد ۳۱,۳۰۰ دنبال کننده، بیشترین تعداد دنبال کننده را به خود اختصاص داده است. کانال شبکه جانبین با تعداد ۶,۵۰۰ دنبال کننده در جایگاه دوم و کانال رسانه مجازی شبکه اشراق با تعداد ۵,۹۰۰ دنبال کننده در جایگاه سوم هستند. کانال‌های آپارات دنیای حرفه و فن با ۲,۰۰۰ دنبال کننده، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با ۱,۹۰۰ دنبال کننده، مهارت آموزی مجازی استان مرکزی با تعداد ۶۷۳ دنبال کننده، کیومرث حسنی (آپارات روستای زرجه بستان) با تعداد ۵۵۸ دنبال کننده، khouzestan.irib با ۲۲۸ دنبال کننده، kermanirib با تعداد ۲۴۹ دنبال کننده و Miras_qazvin با تعداد ۲۰۴ دنبال کننده به ترتیب در جایگاه‌های چهارم تا دهم هستند.

با توجه به بومی بودن و جاافتادگی رسانه اجتماعی آپارات، این رسانه می‌تواند در ترویج و گفتمان‌سازی حوزه صنایع دستی در ایران نقش پر رنگ‌تری ایفا کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ا

صنایع دستی
ترویج و گفتمان‌سازی

تاریخ بارگذاری: ۱۴۰۲/۰۲/۲۰

تاریخ انتشار:

منبع:

محدوده:

آمارهای مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *