انیمیشن های پرفروش تاریخ جهان | شیرشاه موفق است یا سفید برفی؟

این نمودار انیمیشن های پرفروش تاریخ جهان را تا سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد. انیمیشن شیرشاه ۲۰۱۹ با فروش ۱.۶۵۴ میلیارد دلاری در صدر این نمودار قرار دارد. انیمیشن‌های یخ زده ۲ با فروش ۱.۴۴۷ میلیاردی و یخ زده ۱ با فروش ۱.۲۶۸ میلیاردی در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

این نمودار در ظاهر این را نشان می‌دهد که ملکه یخی و خواهرش پرفروش ترین انیمیشن تاریخ بودند تا اینکه شیرشاه بعد از ۲۵ سال بازگشت و تاج شاهی‌اش را پس گرفت. باشگاه انیمیشن های پرفروش و میلیاردی تاریخ ۱۰ عضو دارد. این ۱۰ انیمیشن نزدیک به ۱۳ میلیارد دلار در مجموع فروش داشته‌اند. تورم*، نکته‌ای است که در این نمودار بررسی نشده است.

دیزنی اولین پویانمایی بلند خود را با نام «سفیدبرفی و هفت کوتوله» در سال ۱۹۳۷ ساخت. نام صنعت انیمیشن در دنیا با نام انیمیشن «سفید برفی و هفت کوتوله» گره خورده است. روتی تامپسون، ملقب به اسطوره دیزنی، این انیمیشن را ساخت. برای ساخت این انیمیشن ۱ میلیون دلار در آن سال‌ها هزینه شد. این پویانمای بلند در سال ۱۹۳۷ بیش از ۴۰۰ میلیون دلار فروخت.

با احتساب تورم در سال‌های مختلف، فروش انیمیشن‌ها مقدار متفاوتی خواهد داشت. این رقم با دلار امروز بیش از ۷ میلیارد دلار می‌شود! ۷ میلیارد دلار یعنی بیش از نیمی از فروش ۱۰ کارتون پرفروش تاریخ. پس پرفروش ترین انیمیشن تاریخ شیرشاه نیست و سلطنت سفیدبرفی بعد از ۸۰ سال هنوز ادامه دارد. اولین پویانمایی بلند تاریخ همچنان پرفروش‌ترین در همه ادوار است.

آمارهای جذاب و همچنین نقشه وضعیت صنعت پویانمایی را در بخش پویانمایی نمافر مشاهده کنید.

  • برای اندازه‌گیری تأثیر تورم، از محاسبه‌گر تورم بانک‌های آمریکایی استفاده شد.

منبع:

the-numbers.com

پویانمایی
مخاطب و مصرف

تاریخ بارگذاری: ۱۳۹۹/۰۸/۰۱

تاریخ انتشار: 2020

منبع: the-numbers.com

محدوده: جهان

آمارهای مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *