آمار اولویت شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ اتاق‌های فرار در ایران

آمار اولویت شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ اتاق‌های فرار در ایران

آمار اولویت شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ اتاق‌های فرار در ایران

بازی گروهی اتاق فرار به عنوان یکی از اعتیادآور ترین و یکی از پرطرفدارترین و بهترین سرگرمی جهان شناخته شده است. به صورتی که نمیتوان این سرگرمی را به قشر خاصی از جامعه نسبت داد. بخش عظیمی از مخاطبین اصلی بازی اسکیپ روم متشکل از گروه‌های دوستانه، دانشجویان، گروه‌های همکار در نهادها، سازمان‌ها و شرکت‌ها است.

طبق آمار ارائه شده در نمافر امروزه ۱۴۲ اتاق فرار ایرانی با ۲۹۱ بازی در کشور وجود دارد. از این میان تعداد ۹۷ عدد از آن‌ها با ۲۰۳ بازی مختلف آن در اتاق فرار تهران قرار دارند.

بازی اتاق فرار در ایران یک تفریح و بازی مهیج که از سال 1395 با اتاق فرار نجات شهر ، در عمارت تاریخی دبیرالملک با ژانر پلیسی – سیاسی وارد ایران شد. پس از آن و استقبال از بازی اتاق فرار تهران کرج اصفهان اهواز و …در ژانر های مختلف شروع به فعالیت کرد.

آمار فوق نشان دهنده میزان اولویت مالکان اتاق‌های فرار برای تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی است. همان طور که انتظار آن می‌رفت بیشترین میزان تبلیغات اتاق فرار ایران با رقمی معادل 57/28درصد در اینستاگرام صورت گرفته است. شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک (45/18درصد) و یوتیوب (37/16درصد) به ترتیب دومین و سومین شبکه‌های اجتماعی هستند که بیشترین آمار تبلیغات و تیزر اتاق‌های فرار ایرانی را به نام خود ثبت کرده‌اند.

اما کمترین آمار تبلیغ و تیزر اتاق فرار در ایران نیز به شبکه اجتماعی لینکدین با عددی برابر 05/.درصد تعلق دارد. بطور کل تبلیغات اتاق فرار به دلیل لو رفتن سناریو ها تقریبا غیر ممکن است. چراکه هیچ مجموعه اسکیپ روم دوست ندارد در تیزر ایده هایش لو رود و سناریوی بازی خراب شود. اما هنوز هم روش های منحصر به فرد برای تبلیغات اتاق فرار وجود دارد.

بازی اتاق فرار و مجموعه اسکیپ‌روم از بهترین سرگرمی های مفید مهیج و جذاب برای جوانان که می‌تواند به یکی از خاطره انگیزترین تجربه‌ها منجر شود.

منبع آمار
نمافر
محدوده آماردهی

رفرنس دهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میزان عمر مفید اتاق‌های فرار در ایران بر اساس نظر مالکان

طبق نظرسنجی صورت گرفته با موضوع میزان عمر مفید اتاق‌های فرار در ایران که بر اساس نظرات بیش از 60 نفر از مالکان اتاق‌های فرار انجام شده است، 37.9درص...

آمار نحوه بازاریابی اتاق‌های فرار در ایران

صنعت اتاق فرار طی شش سال گذشته شاهد افزایش محبوبیت زیادی بوده و در مسیر صعودی قرار دارد. به این دلیل که تعداد مردمی که دنبال تجربیات جالب و همه جان...

نحوه طراحی اتاق‌‌های فرار در ایران

با توجه به این‌که اتاق فرار پدیده‌ای وارداتی است و بعد از گذشت یک دهه از شروع به‌کارش در جهان، سال 1395 وارد ایران شد، در نگاه اول به نظر می‌رسد عم...