بودجه نمای ۱۴۰۱، کالبدشکافی بودجه استانی تخصیص یافته در سال ۱۴۰۰

گزارش بودجه نمای استانی ۱۴۰۱ توسط گروه سیاست‌پژوهی و تحلیل داده‌ی نمافر در اسفند سال ۱۴۰۱ منتشر شد. این گزارش با هدف ارائه‌ی نمایی کامل  از جزئیات بودجه فرهنگی به کالبدشکافی بودجه استان‌های کشور پرداخته است.

 

درباره‌ی گزارش بودجه نمای استانی ۱۴۰۱

 

در این گزارش، بودجه فرهنگی تخصیص یافته به ۳۱ استان کشور بررسی و نمایش داده شده است. آمار و ارقام بودجه‌ی فرهنگی هر استان در سه بخش ارائه شده است. یک، نمای کلی بودجه فرهنگی که شامل بودجه‌ و سهم سرمایه‌ای و هزینه‌ای است. دو، سهم موضوعی هر استان از بودجه‌ی فرهنگی که شامل ۸ فصل است. این فصول عبارتند از: ورزش و تفریحات، فرهنگ و هنر، میراث فرهنگی، گردشگری، دین و مذهب، تحقیق و توسعه، رسانه و صنایع دستی. سه، بودجه‌‎ی نهادهای هر استان که عبارتند از: وزارت ورزش و جوانان، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بنیاد حفظ آثار و ارزش، وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان بسیج سازندگی، سازمان اوقاف و امور خیریه، حوزه‌های علمیه، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، شرکت سهامی آب منطقه‌ای و سایر دستگاه‌ها.

لازم به ذکر است که برای تدوین این گزارش از داده‌های تخصیص بودجه فرهنگی سال مالی ۱۴۰۰ استفاده شده است. زیرا که داده‌های تخصیص بودجه هر سال مالی در نیمه دوم سال بعد قابل استخراج است. به همین علت هم احصای داده‌های بودجه استانی سال ۱۴۰۱ برای تهیه‌ی گزارش در همین سال میسر نبود.

 

مطالعه‌ی بودجه نمای استانی ۱۴۰۱ را به چه کسانی توصیه می‌کنیم؟

 

مطالعه‌ی بودجه نمای استانی ۱۴۰۱ را به مدیران فرهنگی، پژوهشگران حوزه‌ی فرهنگ و اقتصاد فرهنگ، اقتصاددانان و به طور کلی کارشناسان و فعالان فرهنگی توصیه می‌کنیم.

80 تعداد صفحه
PDF نوع فایل
فارسی زبان
اسفند 1401 انتشار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *