محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا بر اساس تعداد دانلود

محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های دنیا بر اساس تعداد دانلود

تاریخ انتشار :

توضیح اطلاع‌نگاشت

چین، آمریکا و روسیه. وقتی نام این سه کشور را می‌شنویم به یاد جنگ قدرت در سطوح اقتصادی و نظامی و دیپلماتیک میان آن‌ها می‌افتیم؛ اما به نظر می‌رسد میان این سه قدرت جهانی در عرصه برنامک‌ها و سکوهای موبایلی نیز نبردی در جریان است. پلتفرم چینی تیک‌تاک که در دسته برنامک‌های سرگرمی قرار گرفته، رتبه اول اپلیکیشن‌های موبایلی را از نظر تعداد دانلود در سال 2022 داشته است. پنجمین اپ محبوب موبایلی یعنی تلگرام هم یک پلتفرم روسی است. 

تعداد دانلود یک اپلیکیشن به ما می‌فهماند چه تعداد از کاربران جهان وجود آن برنامه را در تلفن همراه خود ضروری می‌دانند. پس از تیک‌تاک، سه شبکه اجتماعی اینستاگرام، فیس‌بوک و واتساپ با ۵۴۷، ۴۴۹ و ۴۲۴ میلیون دانلود، رتبه‌های دوم تا چهارم را به خود اختصاص داده‌اند. تمام اپلیکیشن‌های برتر مربوط به آمریکا در پنج پلتفرم برتر از نظر تعداد دانلود، زیرمجموعه‌ی شرکت متا هستند. البته باید در نظر داشت پلتفرم محبوبی مثل یوتیوب روی گوشی‌های اندرویدی به صورت پیش‌فرض نصب است. 

همچنین محبوب‌ترین پلتفرم‌های موبایلی، شبکه‌های اجتماعی هستند. حتی تیک‌تاک کاملا ساختار یک شبکه اجتماعی کابرمحور را دارد. در عناوین بعدی برنامک‌های مربوط به بازی، موسیقی و خدمات قرار گرفته‌اند. البته اواخر سال 2022 دسته‌بندی جدیدی هم به اپلیکیشن‌های پر دانلود اضافه شد: هوش مصنوعی. 

باوجود اینکه بسیاری از برنامه­‌های سفر، غذا و فروشگاه آنلاین از جمله گوگل‌مپ، مک‌دونالد و شِین توانستند نرخ دانلود بالایی در سال ۲۰۲۲ داشته باشند، اما در نهایت اپلیکیشن‌های هوش مصنوعیِ لنزا و چت جی‌پی‌تی بودند که توانستند بیشترین افزایش دانلود را در پایان سال گذشته به خود اختصاص دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمارهای مرتبط با این دسته بندی

اینفوگرافیک مرتبطی یافت نشد