نوع : گزارش
ناشر : UNWTO
نوع فایل : PDF
زبان : انگلیسی
صفحه : 36

۱۰۰ استارتاپ برتر گردشگری در جهان

سازمان جهانی توریسم[۱] که به اختصار UNWTO نامیده می‌شود؛ یکی از نمایندگان سازمان ملل متحد در رابطه با امور گردشگری است. این سازمان هر ساله گزارش‌های معتبری را در زمینه‌ی جهانگردی منتشر می‌کند. از وظایف مهم UNWTO ترویج توریسم پایدار و قابل دسترس برای همگان است.

UNWTO به عنوان سازمان پیشرو در زمینه‌ی توریسم، گردشگری را به عنوان محرکی برای رشد اقتصادی، توسعه‌ی فراگیر و پایداری محیطی ترویج می‌دهد. همچنین این سازمان پیشنهاداتی در زمینه راهنمایی و حمایت از توریسم برای پیشرفت دانش و سیاست‌های گردشگری در جهان ارائه می‌دهد.

سازمان جهانی توریسم در گزارش برترین مبتکران و استارتاپ های گردشگری، صد استارتاپ برتر گردشگری در سراسر جهان را معرفی کرده ‌است. معیار انتخاب بهترین استارتاپ‌ها در این فهرست، برتری در رقابت‌های چالش‌محور در زمینه‌ی گردشگری بوده است به این صورت که مبتکران و استارتاپ‌هایی که بهترین راه‌حل‌ها را برای چالش‌های گردشگری به طور عملی پیاده‌سازی کرده و توانسته‌اند امتیاز کافی را در حل چالش مربوطه کسب کنند؛ وارد فهرست برگزیدگان شده‌اند.

در این فهرست صدتایی نام دو استارتاپ ایرانی هم به چشم می‌خورد. استارتاپ IRANomad که به صورت تخصصی در زمینه‌ی تور عشایر فعالیت می‌کند؛ رتبه‌ی چهل و پنجم این فهرست را کسب کرده‌است. استارتاپ tasteiran که در زمینه‌ی گردشگری پایدار با مشارکت مردم محلی ایران فعال است؛ در جایگاه هفتاد و نهم این فهرست قرار دارد.

آمارها و مطالبی که بطور دقیق‌تر در گزارش بررسی می‌‌‌شود:

  • فهرست ۱۰۰ استارتاپ برتر گردشگری به همراه رتبه‌ی آن‌ها
  • ملیت و آدرس سایت هر کدام از استارتاپ‌های مبتکر و نوآور در زمینه‌ی توریسم
  • چالش‌ها و راهکارهای صد استارتاپ برتر توریسم

 

[۱] The World Tourism Organization

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *