نوع : گزارش
نوع فایل : PDF
زبان : فارسی
صفحه : 9

بررسی عملکرد بنیاد فارابی تا بهمن ۱۳۹۹

بنیاد سینمایی فارابی یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ سینمای ایران، در این گزارش عملکرد خود را تا بهمن ۱۳۹۹ شرح داد. طبق این گزارش حمایت از تحقیق، نگارش و تقویت فیلم‌نامه‌ها، حمایت تسهیلاتی در زمینهٔ ساخت فیلم‌ و سریال، حمایت از تولید مشترک فیلم با سایر کشورها، کمک به تألیف کتب تخصصی سینمایی، حمایت از برگزاری فجر ۳۹ در تهران و مراکز استان‌ها، حمایت از برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر، کمک به برگزاری جشنواره‌های کودک و نوجوان، حمایت از اکران فیلم‌های کودک و نوجوان، کمک به انجام ارزشیابی و نظارت بر تولید و نمایش آثار، کمک به انجام مطالعات موردی و تدوین گزارش‌های تخصصی سینما، کمک به برگزاری شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت، حمایت از برگزاری جایزهٔ پژوهش‌های سال و… از فعالیت‌هایی‌ست که فارابی در این سال، به آن‌ها مشغول بوده است.

در این گزارش نام اثر، محقق، نویسنده، کارگردان یا تهیه‌کنندهٔ اثر، مبلغ پرداخت شده بابت ساخت و حمایت اثر، موضوع و مخاطب اثر، وضعیت پروژه و… ذکر شده‌ که نشان‌دهندهٔ تلاش بنیاد فارابی برای شفاف‌سازی عملکرد خود است.

بر اساس این گزارش، میزان مشارکت فارابی در فیلم‌های سینمایی تا ۱۰۰ درصد هم می‌رسد؛ فیلم‌هایی مانند مهران، بدون قرار قبلی و دستهٔ دختران از حمایت ۱۰۰ درصدی فارابی برخوردار بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *