نوع : گزارش
ناشر :
نوع فایل : PDF
زبان : فارسی
صفحه : 66

صنایع خلاق در کالور سیتی ایالت کالیفرنیا

اقتصاد خلاق نقش مهمی در کالور سیتی ایالت کالیفرنیا از زمان ایجاد شدن این شهر از سال ۱۹۱۷ داشته است. با وجود گذشت بیش از صد سال، اقتصاد خلاق همچنان نیز نقش اساسی در اقتصاد این شهر ایفا می‌کند. آمارها نشان می‌دهد تقریبا ۱۴ درصد از کل نیروی کار این کالور سیتی در صنایع خلاق مشغول به کار هستند. این رقم دو برابر بیشتر از تعداد افراد شاغل در حوزه‌ی صنایع خلاق در ایالت لس‌آنجلس است.

در این گزارش سازمان‌هایی نظیر موزه‎‌ها‌، گالری‌های هنری و سالن‌‎های تئاتر که برای استفاده‌ی رایگان یا کم هزینه عموم، هزینه‌ای پرداخت می‌کنند نیز جزو اقتصاد خلاق محسوب شده‌اند. از نظر گزارش حاضر اقتصاد خلاق باید شامل سیستمی حمایتی باشد که فعالیت‌های خلاق را آموزش و پرورش بدهد و حفظ کند. از جمله‌ی این فعالیت‌ها می‌توان ه برنامه‌های هنری برای کودکان و نوجوانان مدرسه‌ای، موسسه‌های هنری برای پرورش استعدادها و موسسه‌های غیر انتفاعی برای حمایت‌های مالی از هنرهای خلاق اشاره کرد.

این گزارش برای سرعت بخشیدن به برنامه‌ریزی‌های آینده برای اقتصاد خلاق در سازمان‌های دولتی و خصوصی تهیه شده است. همچنین از این گزارش می‌توان برای تقویت روابط با همکاران و شرکایی جدید استفاده کرد تا بتوان کالور سیتی را به عنوان منطقه‌ی فرهنگی خاص و جذاب به دنیا معرفی کرد. داده‌های گزارش حاضر از سازمان دارایی شهر، بخش امور فرهنگی، سازمان‌های ایالتی و فدرال، مدارس، پارک‌ها، مراکز تفریحی و سازمان خدمات اجتماعی به دست آمده است.

آمارها و مطالبی که بطور دقیق‌تر در گزارش بررسی می‌‌‌شود:

  • بررسی ریشه‌های اقتصاد خلاق کالور سیتی
  • بررسی خلاقیت به عنوان زیرینای کالور سیتی
  • مقایسه کالور سیتی با شهرهای دیگر
  • موسسه‌های غیر انتفاعی کالور سیتی
  • آینده اقتصاد خلاق کالور سیتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *