نوع : گزارش
نوع فایل : PDF
زبان : انگلیسی
صفحه : 46

چشم‌انداز سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌های تکنولوژی محور گردشگری و سفر

سازمان جهانی توریسم یا همان The World Tourism Organization که به اختصار UNWTO خوانده می‌شود؛ نماینده‌‌ی سازمان ملل متحد برای ترویج توریسم پایدار و قابل دسترس برای همه‌ی افراد است.
این سازمان در سال ۲۰۲۱ گزارشی را تحت عنوان چشم‌انداز سرمایه‌گذاری در حوزه استارتاپ‌های تکنولوژیک سفر و توریسم منتشر کرده‌‌است. در این گزارش اهدافی نظیر پیش‌‌بینی و رفع نیازهای حوزه‌ی استارتاپ‌های تکنولوژی محور توریسم ، مدیریت و استفاده از دیجیتالی شدن گردشگری، ایجاد یک اکوسیستم نوآورانه برای ارتقاء پتانسیل بخش صنعت گردشگری در رشد اقتصادی و ایجاد شغل دنبال شده‌است. علاوه بر این، در گزارش حاضر یک چهارچوب برای نوآوری، آموزش، دگرگونی دیجیتالی و سرمایه‌گذاری در زمینه استارتاپ‌های تکنولوژی محور حوزه‌ی توریست ارائه شده‌است.
آمار استارتاپ‌های تکنولوژی محور توریسم
بر اساس گزارش سازمان جهانی توریسم، سرمایه‌‌گذاری در حوزه تکنولوژی سفر و توریسم در دهه‌ی اخیر، دائم در حال رشد بوده‌است. آمارها نشان می‌دهد که تقریبا ۴۵۵ میلیارد دلار در زمینه استارتاپ‌ های تکنولوژی محور گردشگری و سفر از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ سرمایه‌گذاری شده‌است. این در حالی است که در سال ۲۰۲۰ شاهد کاهش سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه‌های مختلف بودیم. اما میزان سرمایه‌گذاری ها در حوزه‌ی سفر و توریسم همچنان پایدار مانده و حتی در نیم سال اول ۲۰۲۱ در مقایسه با سال ۲۰۱۹ افزایش پیدا کرده‌است.
سرمایه‌‌گذاران از سال ۲۰۱۲ به بعد در حال حمایت از استارتاپ‌های تکنولوژی محور هستند؛ زیرا آن را فضایی با پتانسیل بالا برای سرمایه‌‌گذاری می‌‌بینند. علاوه بر این، در بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ اشتیاق آن‌ها برای سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌های تکنولوژی محور سفر موجب افزایش سرعت فرایند سرمایه‌گذاری و تحکیم زیرساخت‌‌های این حوزه شده‌‌است.
آمارها و مطالبی که بطور دقیق‌تر در گزارش استارتاپ‌ های تکنولوژی محور گردشگری و سفر بررسی می‌‌‌شود:
– سرمایه‌گذاری‌ها در دوران همه‌‌گیری ویروس کرونا
– چشم‌‌انداز استارتاپ‌‌های تکنولوژی محور سفر و توریسم
– بررسی استارتاپ‌‌های تکنولوژی محور سفر و توریسم بر اساس نوع تکنولوژی استفاده شده
– اکوسیستم نوآورانه UNWTO
– فهرستی از برترین استارتاپ‌های تکنولوژی محور سفر و توریسم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *